I am a better investor because I am a businessman and I am a better
businessman because I am an investor."Warren Buffett

Štai ji – brangiausia Lietuvoje sukurta kilnojama TV studija

Du vilkikai, 52 tonos moderniausių televizijos technologijų, 4,5 mln. eurų. Tiek už bendrovės „Televizijos ir ryšio sistemos“ (TVC) pagamintą kilnojamą TV studiją sumokėjo viena Gruzijos televizija. Kompanijos atstovo teigimu, brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojama TV stotis yra ir viena moderniausių Europoje – įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015“ .

Kilnojamą TV studiją sudaro du vilkikai. Pagrindiniame 14 m ilgio ir 28 t svorio vilkike dirba inžinieriai, režisieriai, vaizdo ir garso operatoriai. Joje sumontuota vaizdo, garso apdorojimo ir įrašymo įranga, kurią naudojant perduodamas „gyvas“ vaizdas iš skirtingų vietų, pakartojami įsimintini momentai ar nurodomi pašnekovų duomenys.

Pagalbinis 12 m ilgio ir 24 t svorio vilkikas naudojamas įrangai gabenti ir elektros energijai gaminti – t.y. veikia kaip elektros energijos generatorius.

„Lietuvoje veikiame jau beveik dvidešimt metų, per visą gyvavimo laikotarpį esame pagaminę apie 130 kilnojamų televizijos ir transliavimo stočių, tačiau ši yra moderniausia ir galingiausia TV studija mūsų portfelyje. Lietuvos užsakovų poreikiams gaminame gerokai mažesnes kilnojamąsias stotis, o didesni užsakymai įprastai iškeliauja į užsienį, tačiau studijos dydis labiausiai priklauso nuo paskirties“, – sako bendrovės direktorius Arnoldas Puzanovas.

Jo teigimu, kilnojamų TV studijų vertė taip pat priklauso nuo sumontuotos įrangos, tačiau įprastai siekia nuo 1,5 iki 3,5 mln. eurų. Būtent ši, į Gruziją iškeliaujanti TV stotis gali būti naudojama tiek tiesioginėms įvairių renginių, pavyzdžiui, sporto varžybų, ar koncertų transliacijoms, tiek netiesioginių laidų filmavimui.

„Jeigu tiesioginei krepšinio varžybų transliacijai reikia 4-6 filmavimo kamerų, futbolo vaizdus, transliuojamus per TV ekranus, fiksuoja iki 12-os, tai šioje stotyje yra galimybė perduoti vaizdus iš 24-ių įrengtų kamerų. Tai išties labai moderni ir viena didžiausių TV stočių Europoje, kurią vasaros sezonu Gruzijos televizija planuoja naudoti koncertų filmavimams „Ureki“ arenoje Batumyje, o ne sezono metu – sporto renginių transliacijoms, TV projektų filmavimui“, – teigia A. Puzanovas.

Šiam projektui įgyvendinti Gruzijostelevizija „Georgian Dream studio“ skelbė privatų konkursą, kuriame lietuviai varžėsi su Italijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, kompanijomis. Laimėjus konkursą, visa stotis lietuvių inžinierių rankomis buvo pagaminta per aštuonis mėnesius.

Šiuo metu Gruzijoje bendrovė TVC vykdo ir kitą projektą – diegia garso, video, šviesos, didžiųjų ekranų ir scenos sprendimus Batumyje įsikūrusioje „Ureki“ koncertų arenoje. Šio projekto vertė – apie 10 mln. 

Lrytas.lt: Štai ji – brangiausia Lietuvoje sukurta kilnojama TV studija

Google+